BUNKR PARUKÁŘKA

Co když nastane třetí světová? Víte, kam se ukrýt? My ano!

Bunkr Parukářka je součástí podzemního krytu Bezovka na pražském Žižkově. V případě, že by hrozilo nebezpečí, může se v něm ukrýt téměř 1500 osob. Tento bunkr byl vybudován v roce 1950, má vlastní zdroj elektrického proudu i vodní nádrž a Českým radiokomunikacím zde patří nouzové televizní studio, které bylo naposledy použito během okupace v roce 1968.

Podzemní komplex se stal i filmaři vyhledávaným místem – v bunkru se točila například reklama na sušenky, které „nikdy nejíš sám“ a odehrálo se zde i finále počítačové hry Gears of War.

Milovníci historie si zde rozhodně přijdou na své ­­­– v areálu se nachází Muzeum studené války. S námi si v rámci prohlídky také projdete dlouhé chodby lemované studenými zářivkami, kde v 60. letech po školní prohlídce údajně zůstal zamčený desetiletý chlapec, který byl později nalezen mrtvý.

Nebojte se, s námi se v bunkru neztratíte!

Nenáročné
45 minut
Tram: Olšanské náměstí

MÍSTO SRAZU PŘED PROHLÍDKOU

Ze zastávky Olšanské náměstí jděte kolem hotelu Olšanka, přes silnici, směrem na kopec Parukářka. Po pravé straně před schodištěm uvidíte vstup do bunkru, kde je i místo srazu.